Hora Říp

https://commons.wikimedia.org/

„Tady je ta země zaslíbená, zvěře a ptáků plná, medem oplývající.“ Říp je svými 455,2 m n. m již zdaleka viditelný vrch 4 km jižně od Roudnice nad Labem. Vrchol Řípu s románskou rotundou sv. Jiří vystupuje cca 200 m nad okolní úrodnou rovinatou krajinou. Říp je památné místo české mytologie a historie. Podle pověsti sem přišel praotec Čech a rozhodl se zde usadit. Na Řípu je k dispozici několik vyhlídek, navštívit můžete rotundu sv. Jiří a sv. Vojtěcha nebo turistickou chatu, které zde stojí od roku 1907.

Vzdálenost: 13 km
Více informací
mapa

Čertovy hlavy

https://commons.wikimedia.org/

Nedaleko Liběchova u obce Želízy se nachází monumentální skalní skulptury. Čertovy hlavy jsou 9m vysoké skalní reliéfy dvou obřích čertovských hlav vytesaných do pískovcových bloků. Toto dílo vytvořil v letech 1841 – 1846 sochař Václav Levý, v českých poměrech se jedná o zcela unikátní dílo. Čertovy hlavy jsou volně dostupné po modré turistické značce od obecního úřadu v Želízích.

Vzdálenost: 10 km
Více informací
mapa

Jeskyně Mordloch, Sedm chlebů

Stanislav Řábek

Jeskyně Mordloch je přirozený pískovcový převis uměle rozšířený v jeskyni. Nachází se uprostřed kouzelné krajiny liběchovských lesů na kokořínsku. Podle pověstí tu za 30leté války loupežníci přepadávali a mordovali lidi (odtud název Mordloch). K jeskyni se lze nejlépe dostat po žluté značce ze vsi Želízy nebo Stračí. Z jeskyně je překrásný výhled na nedaleký skalní útvar Sedm chlebů, který svým tvarem připomíná sedm bochníků chleba naskládaných na sebe.

Vzdálenost: 10 km
Více informací
mapa

Kokořínsko

https://commons.wikimedia.org/

Kokořínsko je nádherná přírodní oblast skal, překrásných jezírek a vesniček s lidovou architekturou. Tato chráněná krajinná oblast je známá romantickými roklemi a unikátními pískovcovými útvary, branami a okny, které se v takové formě a rozsahu nevyskytují v žádné jiné oblasti České republiky. Dominantou této oblasti je hrad Kokořín, který se tyčí nad hlavním údolím Kokořínska – Kokořínským dolem. Údolí je přírodní rezervací se spoustou přírodních zajímavostí, které zcela jistě stojí za vidění.

Vzdálenost: 5-20 km
Více informací
mapa

Mělník

https://commons.wikimedia.org/

Město Mělník je neodmyslitelně spjato se soutokem největších českých řek Labe a Vltavy, je to místo s tradicí vinařství, zámkem a historickým centrem zčásti obklopeným hradbami. Pokud navštívíte toto město, můžete se těšit na velmi zajímavá místa, jako jsou například kostnice v kryptě v Chrámu sv. Petra a Pavla, již zmíněný soutok nebo zámek Mělník – sídlo prastarého rodu šlechtického rodu Knížat z Lobkowic. Pro milovníky vín se nabízí prohlídka zámeckých vinných sklepů, která může být spojena s degustací místních vín.

Vzdálenost: 15 km
Více informací
mapa

Litoměřice

https://commons.wikimedia.org/

Město Litoměřice jsou dávným centrem vinařství, ležící na soutoku Labe s Ohří. Město má malebné historické centrum, ohraničené z velké části dochovaným gotickým opevněním. Procházku městem můžete zahájit na Mírovém náměstí prohlídkou muzea s historickým sklepením nebo navštívit některou z galerií. Vinařskou tradici připomíná litoměřický hrad s interaktivní expozicí českého vinařství. Dále si pak můžete projít hradební parkány, které nabízejí výhled na biskupskou rezidenci s katedrálou sv. Štěpána na dómském pahorku, na panorama Českého středohoří s hradem Hazmburkem nebo památnou horu Říp.

Vzdálenost: 25 km
Více informací
mapa

Na kolech po Labské stezce

https://commons.wikimedia.org/

Labská stezka patří do skupiny stezek Greenways, což jsou bezpečné trasy nebo přírodní koridory určené pro pěší, cyklisty, bruslaře, jezdce na koních…Podél jedné z nejkrásnějších evropských řek objevíte historická sídla, vojenské pevnosti nebo romantické zámky, poznáte historii, architekturu a přírodu v jedinečném spojení. Labská stezka – cyklotrasa č. 2 začíná ve Štětí, vede přes Roudnici n. Labem, Terezín, Litoměřice, Velké Žernoseky, Ústí nad Labem, Děčín a končí v Dolním Žlebu, dále pak pokračuje do Německa. Tato trasa nabízí spoustu atraktivních míst jako je například hora Říp, Lobkowický zámek, Malá a Velká pevnost a Muzeum ghetta v Terezíně, gotický hrad v Litoměřicích, údolí Porta Bohemica, Oparenské údolí, hrad Střekov a mnoho dalších.

Vzdálenost: 14 km
Více informací
mapa

Umělý vodní kanál v Račicích

https://commons.wikimedia.org/

Veslařský kanál se nachází v obci Račice, vznikl v 70. a 80.letech 20.století na místě bývalé pískovny. Každoročně hostí řadu významných sportovních akcí kanoistů, veslařů nebo dračích lodí. Areál je přístupný veřejnosti a poskytuje velký prostor pro sportovní vyžití. Asfaltový ovál o délce 5km, který vede okolo celého areálu je hojně využíván in-line bruslaři, cyklisty nebo rekreačními běžci.

Vzdálenost: 3 km
Více informací
mapa

Osada Ježkův mlýn

https://commons.wikimedia.org/

Pro milovníky koní může být zajímavým místem Ranč Ježkův mlýn, který nabízí vyjížďky do přírody v oblasti Kokořínska, Podřipska a Českého středohoří a umožní tak návštěvníkům prohlídku těchto oblastí z koňského hřbetu. Osada se nachází v městečku Hoštka vzdáleného jen 5 km od Štětí. Dále zde také můžete vidět závody v Exterme Trailu, kdy jezdec a kůň zdolávají stezku s překážkami s dovedností a obratností navzdory času. Překážky vytvořené v Extreme Parku jsou zhuštěné do malého prostoru a navazují jedna na druhou. Tím vytvářejí extrémní podmínky, které byste nemohli v přírodě takto pohromadě potkat. 

Vzdálenost: 7 km
Více informací
mapa

Pro děti – Naučné putování loupežníka Štětky

https://commons.wikimedia.org/

Poblíž města Štětí leží v chráněné krajinné oblasti Kokořínsko pískovcová jeskyně zvaná Mordloch, ve které podle pověsti během 30ti leté války přebývali loupežníci, kteří na nedaleké kupecké stezce přepadali pocestné. Jedním z nich byl i loupežník Štětka. Na tabulích jeho naučného putování se dozvíte vše o zdejším regionu, něco z historie, přírodních zajímavostí, průmyslu a zemědělství nebo o lidech, kteří zde žili. Stezka vede krásnou přírodou, po polích i lesních cestách.

Vzdálenost: 2 km
Více informací
mapa

Rezervace ubytování

Ubytování si můžete rezervovat těmito zpúsoby:

Online
Telefonicky
E-mailem
Přímo na recepci

Facebook

 

Otevírací doba

Recepce je otevřena 24 hodin denně.

Kontaktujte nás

E-mail: info@hotelsport-steti.cz

Ubytování - telefon:
+420 602 571 136

Restaurace - telefon:
+420 721 727 707

Hotel Sport Štětí ve Štětí hodnocení